دعوت به همکاری
LIVE SCORES  نتایج زنده

۳۰/۱۱/۱۳۹۷

ستاره‌های بزرگ کشتی دنیا در جام دان‌کُلوف
!منتظر جدال جذاب اسنایدر و پلنگ جویبار باشید
 

در این مسابقات در غیاب روس‌ها اما آمریکایی‌ها با شماری از ستاره‌های خود همچون جردن بروز و کایل اسنایدر حضور دارند
ترک‌ها نیز با اکثر کشتی گیران مطرح خود از جمله طاها آکگول  به بلغارستان خواهند رفت

اسنایدر رضا یزدانی کشتی ایران دانکلوف دانکولوف DAN KOLOV KAYL SNYDER REZA YAZDANI

در نقد دیدگاه مهدی رستم‌پور


مجال ورزشی-روزهای ۹ تا ۱۲ اسفندماه، در شهر روسه در بلغارستان شاهد برگزاری یکی از قدیمی‌ترین رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد خواهیم بود که امسال با حضور چهره‌های مطرح کشتی جهان رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

در این مسابقات که جزو رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می‌شود در غیاب روس‌ها اما آمریکایی‌ها با شماری از ستاره‌های خود همچون جردن بروز دارنده چهار طلا و دو برنز جهان و یک طلای المپیک و کایل اسنایدر دارنده دو طلای و یک نقره جهان و یک طلای المپیک در اوزان ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم حضور دارند.

ترک‌ها نیز با اکثر کشتی گیران مطرح خود از جمله طاها آکگول دارنده دو طلا یک نقره و یک برنز جهان و یک طلای المپیک در سنگین وزن به بلغارستان خواهند رفت.

همچنین نفرات مطرح دیگری همچون فرانک چامیزودارنده دو طلا و دو برنز جهان و یک برنز المپیک از ایتالیا در وزن ۷۴ کیلوگرم، گنو پتریاشویلی دارنده دو طلا و دو برنز جهان و یک برنز المپیک در وزن ۱۲۵ کیلوگرم از گرجستان به همراه کشتی‌گیران شاخصی از ژاپن، کره جنوبی، چین، قزاقستان، اوکراین، هند، ازبکستان و البته نمایندگانی از کشور میزبان (بلغارستان) پای در این رقابت‌ها خواهند گذاشت و این می‌تواند نوید روزهای داغ برای اهالی کشتی باشد.

اما از ایران، غلام‌رضا محمدی که هدایت تیم‌ملی کشتی آزاد را بعد از کنار رفتن رسول خادم برعهده گرفت در اولین آزمون جدی خود با نفراتی چون حسن رحیمی (۶۱ کیلوگرم)، مصطفی حسین خانی (۷۴ کیلوگرم)، حسن یزدانی (۸۶ کیلوگرم)، رضا یزدانی (۹۷ کیلوگرم) و پرویز هادی(۱۲۵ کیلوگرم) در این میدان مهم و حساس گام خواهد گذاشت.

  • حسن رحیمی دارنده یک طلا یک نقره و دو برنز جهان و یک برنز المپیک که بعد از المپیک ریو از سال ۲۰۱۶ تا امروز روی تشک نیامده است این‌بار در یک وزن بالاتر یعنی ۶۱ کیلوگرم به دنبال پر کردن خلاء کشتی ایران در این وزن طی سال‌های اخیر است

بعد از نقره مسعود اسماعیل‌پور در ۲۰۱۴ تاشکند، ما در وزن ۶۱ کیلوگرم دیگر صاحب مدال نشدیم و بهنام احسان‌پور و باقریخکشی نمایندگان ایران در سه دوره مسابقات جهانی دستشان از مدال کوتاه ماند.


  • در وزن ۷۴ کیلوگرم یک‌بار دیگر مصطفی حسین‌خانی با وجود ناکامی‌های پی‌در پی در مسابقات جهانی پاریس، بازی‌های آسیایی جاکارتا و مسابقات جهانی بوداپست در سال گذشته باز هم مورد توجه کادر فنی جدید قرار گرفته است تا بتواند خود را به عنوان مدعی پوشیدن دوباره دوبنده تیم‌ملی نشان دهد.
البته حسین‌خانی کار سختی پیش‌روی خود دارد و سطح رقابت‌ها در ۷۴ کیلوگرم جام دانکلوف چیزی از رقابت‌های جهانی این وزن کم ندارد چرا که حسین‌خانی برای بالارفتن از سکوی قهرمانی این جام باید از سد چامیزو و جردن باروز که هرگز به هیچ ایرانی نباخته است بگذرد.
     
  • اما در ۸۶  کیلوگرم حسن یزدانی دارنده یک طلا یک نقره و یک برنز جهان و یک طلای المپیک پس از شکست تلخ و باورنکردنی در بوداپست مقابل تیلور آمریکایی، برای اولین‌بار پا روی تشک خواهد گذاشت تا علاقه‌مندان بی‌شمارش در ایران و جهان، هنرنمایی حسن یزدانیِ بدون رسول خادم را هم مشاهده کنند.
حسن یزدانی طی ماه‌های گذشته تمرینات خود را در خانه کشتی زیر نظر غلام‌رضا محمدی با سبک و سیاقی جدید دنبال کرده است و دنبال فرصتی برای پاک کردن تصویر تلخ بوداپست از یادهاست
هر چند در روسه بلغارستان دیوید تیلور گربه سیاه یزدانی غایب است و فرصت انتقام‌گیری برای یزدانی وجود ندارد اما مصاف او با سایر رقبا می‌تواند یک تمرین جدی و گام مهمی برای بازگشت به دوران اوج و کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال از جهانی قزاقستان و المپیک توکیو باشد.


  • اما هیجان‌انگیزترین اتفاق ممکن در بلغارستان، رونمایی از رضا یزدانی پلنگ جویبار است که مدت‌هاست هواداران خود را تشنه حضور جدی در رویدادهای مهم کشتی آسیا و جهان گذاشته است.

رضا یزدانی پس از المپیک ریو و سپری کردن مصدومیت‌های پی‌درپی در حالی که بسیاری کشتی وی را تمام شده می‌دانستند اما آرام و بی‌ سر و صدا در جویبار تمرینات خود را دنبال می‌کرد و حتی پیش از رقابت‌های آسیایی جاکارتا در لیگ ایران به روی تشک رفت و کشتی‌های جانانه‌ای هم گرفت اما به دلیل عدم حضور در اردوی تیم‌ملی از سوی کادر فنی وقت و رسول خادم شانس حضور در جاکارتا و کسب چهارمین طلای بازی‌های آسیایی و تاریخ‌سازی به او داده نشد.

این اتفاق در جهانی بوداپست هم تکرار شد و رسول خادم بار دیگر به دلیل عدم حضور یزدانی در اردوی تیم‌ملی و عدم شرکت در رقابت‌های انتخابی روی نام وی خط قرمز کشید و مجتبی گلیج را به بوداپست برد که وی نیز در اولین حضور خود در مسابقات جهانی با یک شکست سنگین ۱۰-۰ در همان کشتی اول مقابل آذربایجان خیلی زود به صف تماشاگران کشتی‌های جذاب رشید سعدالله‌یف روس و کایل اسنایدر آمریکایی پیوست!

اما حالا در بلغارستان در حالی که تانک روس‌ها غایب سرشناس این وزن به حساب می‌آید ، کایل اسنایدر ملقب به اسنایدرمن آمریکایی به احتمال زیاد باید پنجه در پنجه پلنگ جویبار ما بیاندازد که این رقابت حساس می‌تواند توجه بسیاری از علاقه‌مندان کشتی در سراسر جهان را به خود جلب کند.

  • و در آخر در وزن ۱۲۵ کیلوگرم هم پرویز هادی دارنده مدال برنز جهان در سال گذشته که در جدالی تاریخی در بوداپست طاها آکگول را شکست داد اما به پتریاشویلی گرجستانی باخت بار دیگر این دو حریف قدرتمند را پیش روی خود دارد.

طاها آکگول به انتقام از پرویز هادی می‌اندیشد همان‌طور که پرویز هم تکرار پیروزی مقابل آکگول و البته انتقام از گنو پتریاشویلی قهرمان دو دوره اخیر رقابت‌های جهانی پاریس و بوداپست را در سر می‌پروراند!

     گزارش روز اول جام دانکلوف- چامیزو-باروز در نبردی دیگر!
     گزارش روز دوم جام دانکلوف-قدرنشناسی حسین‌خانی!
     گزارش روز سوم جام دانکلوف-کولاک حسن؛ درخشش پرویز!
     منتظر جدال جذاب پلنگ جویبار و اسنایدرمن باشید! 

!پربازدید اما بی‌سواد

تارنمای ورزش سه بارها این اشتباهات را تکرار کرده و بسیاری از مخاطبان دچار این تصور اشتباه شده‌اند که بالا یا پایین بودن رنکینگ تیم‌ها به‌خاطر نتایج بازیهای تدارکاتی است

ایران هفتمین شگفتی‌ساز جام‌ملت‌ها

اگر دو تیم در رنکینگ فیفا رتبه‌ی یکسانی داشته باشند و در بازی مستقیم با یکدیگر به تساوی برسند، امتیاز هیچکدام کم یا زیاد نمی‌شود چون این نتیجه‌ برای این دو تیم، نتیجه‌ی قابل انتظاری بوده است

به یاد مهم‌ترین فوتبالیست تاریخ

kIOSQUE

   


SOCIAL MEDIA


  
Les Filles Rouges!

  Et enfin
  La présence de filles iraniennes dans le stade de football!

   ستاره‌ها در شبکه‌های اجتماعی

Copyright ©2016 Strange Events (Haadeseh.com)